Plānojot kāzu dienu
Ir tik brīnišķīgi katram nonākt tajā punktā, kad esat nolēmuši savienot savus likteņus un radīt jaunu savienību – jaunu ģimeni, teikt viens otram Jā- vārdu un apsolīt, ka būsiet viens otram! Svinēt kāzas!
Taču ne reti šie laimīgie, kas līdz tam nonāk saskaras ar visai nomācošo vairuma domu – ka kāzas un kāzu plānošana ir nasta un stress vien..
Kāzu plānošna
Skumji, ka šādas domas cilvēkos ir radušās un ka tādas viņi popularizē tālāk.. Jā – atzīstu, gatavošanās kāzām nav salīdzināma ar kādu citu svētku plānošanu, jo vairākumā gadījumu – es pat domāju klusībā visi pie sevis nosaka teicienu – ‘’Precos taču vienreiz!” Tieši tāpēc, tas, gan precēties gribētājiem, gan arī tiem, kas palīdz tapt šai dienai, pievieno visai lielu atbildības devu, lai viss izdodas kā iecerēts! Taču viss ir atkarīgs no tā, kā uz to skatās un kam tiek uzticēts vai kas tiek saukts palīgā šajā procesā! Jo patiesībā, tas ir visai aktīvs, radošs un savu laiku un enerģiju paņemošs process!
Protams, visvieglāk un ērtāk ir uzticēt šo savu tik svarīgās dienas plānošanu un sagatavošanu profesionāļiem, kas ar to nodarbojas vairākas reizes gadā. Viņi zinās, ar ko sākt, par ko padomāt, kā realizēt dažādas ieceres, ieteiks un piedāvās alternatīvus variantus… protams, šajā gadījumā ir jārēķinās ar to, ka samaksa būs lielāka – nekā ja to visu darat paši vai kopā ar vedējiem! Viss jau atkarīgs no tā cik vērienīgu un krāšņu vēlaties savu pasākumu!
Šeit padalīsimies ar pašu pamatu, par ko ir jāpadomā, uzsākot kāzu plānošanu!
Var sākt no viena vai otra gala – vienā galā ir budžets, otrā galā – pasākums kādu vēlamies! Abi ir svarīgi un vērā ņemami. Šis, manuprāt, ir pats pamats visam, jo pārējais jau ir tikai tehniskas, praktiskas un finansiālas dabas jautājumi, kas ir atrisināmi, ja ir skaidra vīzija par to ,ko gribas!
Var uzvizualizēt abus un tad izvēlēties zelta vidusceļu vai pielāgot, kādas no pozīcijām un vēlmēm – šeit lieti noder profesionāļu viedoklis un pašu precēties gribētāju spēja būt elastīgiem un spēja sadarboties un no jauna vienoties, ja kaut kas neiekļaujas viena vai otra izsapņoto kāzu versijā! Protams, šajā visā noteikti arī padomājiet, cik lielā mērā vēlaties paši šajā organizēšanas procesā iesaistīties? Jo tas patiesi prasa laiku un enerģiju – un kādu laiku tas ir kā pusslodzes darbs līdz viss tiek „salikts pa plauktiņiem” un ritenis iegriezts!
Tad nu mazas dzirkstelītes, lai Jums vieglāk iekurt savu kāzu vizualizācijas uzgunskuru!
Kurā vietā tās notiek?
Kāda ir to tēma vai noskaņa?
Kādas pamata krāsas gribās tajās redzēt?
Vai gribās ceremoniju dzimtsaraktu nodaļā, baznīcā, jūras krastā, pļavā vai kur citur?
Vai gribas pēc ceremonijas kkur aizbraukt ar vedējiem, vai uzreiz doties uz kāzu ballītes vietu?
Vai gribas kādas tautas tradīcijas?
Vai kko no amerikāniskajām tradīcijām?
Varbūt vispār gribas kko pavisam mierīgu vai pretēji, ko tādu kas vēl nav pieredzēts?
Vai gribas, lai rūpīgi izvēlētie vedēji parūpējas par ballītes norisi, vai tomēr gribas, ka ir kāds pasākuma vadītājs, kas izklaidē visus?
Kādu mūziku vēlaties savās kāzās klausīties?
Par mičošanu jau parasti gādā vedēji, taču Jums jāzina vai to vispār vēlaties?
Citās tradīcijās mičošanu aizstāj ar līgavas pušķa un līgavas kājas prievītes mešanu pār plecu..
Varbūt gribas ballīti aizstāt ar došanos pēc ceremonijas baudīt medusmēnesi?